Na oblastním mistrovství ve Vrchovanech získala JS Javorník dva tituly!

Drezurní oblastní mistrovstí ve Vrchovanech, které se konalo 14.7., si nemohl ujít ani tým JS Javorník. Tentokrát se účastnilo celkem 10 koní a 6 jezdců ve všech pěti vypsaných úlohách.

Hned první úloha stupně Z pro pony se velmi povedla – skvělá Barča Kavanová se svými poníky získala dvě medailová umístění – s Maxem zvítězila a stala se tak oblastní mistryní! S Jankem si vyjela 3.místo.

Další úlohu stupně Z (DÚ-A) JS Javorník reprezentovaly čtyři jezdkyně – Lenka Dvořáková s koníkem Taitou, Barča Kavanová s koněm Harley Van Het Lisperhof (premiérově spolu na závodech), Kája Rytířová s kobylkou Bentley a Zuzka Vydrová s Le Grandem. Lenka s Taitou zajela moc hezkou úlohu a vybojovala si tak 4.místo, Barča s Harleyem skončila osmá, Zuzka s Le Grandem 14. a na 17. místě dojela Kája s Bentley.

Ještě byla na programu jedna úloha stupně Z (DÚ-B) a té se účastnily Barča Kavanová se svými poníky Maxem a Jankem, Zuzka Vydrová s Le Grandem a Kája Rytířová s Bentley. Nejlépe se umístla Barča s Maxem na 2.místě, 14. dojela Zuzka s Le Grandem, 18. Kája s Bentley a 20. Bára s Jankem.

Úlohy stupně L (DD) se za tým JS Javorník zúčastnila jen Hanka Macková s hřebcem Catavinem LG, se kterým si ale dojeli pro krásné 6.místo.

Vrcholem dne byla úloha stupně S (JU) a z našeho týmu se jí účastnili Hanka a Pavel Mackovi se třemi koňmi – klisnami Sagarou a Belami Princess a valachem Frits K Proto. Výbornou úlohu odjel Pavel s Fritsem a zaslouženě si dojeli pro mistrovský titul. S Belami Princess si dojel pro 4. místo a velmi pěkné 7.místo obsadila Hanka se Sagarou.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za výkony. Těšíme se na další úspěchy! 🙂

Naše fotogalerie zde.

Další foto z úlohy S (JU) ke shlédnutí možné zde.

Leave Comment