Kdo vlastně jsme?

Jsme především tým lidí, kteří milují koně a jezdecký svět. Rádi trávíme čas v sedle i mimo něj, hlavně když je to u koní. Navzájem se podporujeme v práci s koňmi a vážíme si každého pokroku.

Víme, že úspěchům předchází mnoho hodin trénování a spoustu času, kdy se staráme o naše čtyřnohé parťáky. Zdraví a spokojenost koní je u nás hlavní prioritou. Snažíme se, abychom se my i naši koně společně zlepšovali. Proto naši koně musí být především zdraví a fit, aby mohli vůbec dosahovat pokroků v tréninku.

Jsme stáj zaměřená na parkur a drezuru.

Většina jezdců u nás jezdí obě disciplíny. Každá má něco do sebe. Pochopili jsme však, že pokud pod námi má kůň hezky skákat, musí být proježděný a dobře voditelný po parkuru. Proto parkurové skákání musí být obohaceno i hodinami proježďování a drezurními lekcemi.

Náš hlavní trenér, Pavel Macek, sám závodí v obou disciplínách a vede své svěřence k tomu, aby se zlepšovali v obojím. Také aby porozuměli svému koni, protože každý kůň je jiný, a stali se lepšími jezdci.

Jako důkaz našeho fungování výčet našich dosavadních největších úspěchů:

2009 – Mistrovství České republiky 3. místo v kategorii SKOKY – DĚTI (jednotlivci) – Karolína Větrovská s koněm Energie

2009 – Mistrovství České republiky 3. místo v kategorii SKOKY – DĚTI & JUNIOŘI (družstva) – Karolína Větrovská s koněm Energie a Jana Cejnarová s koněm Genus

2009 – Mistrovství České republiky 3. místo v kategorii SKOKY – DĚTI & JUNIOŘI (družstva) – Karolína Větrovská s koněm Cheron

2010 – Mistrovství České republiky 1. místo v kategorii SKOKY – DĚTI & JUNIOŘI (družstva) – Jana Cejnarová s koněm Calet

2013 – Mistrovství České republiky 4. místo v kategorii DREZURA – SENIOŘI (družstva) – Pavel Macek s koněm Cornell S

2013 – Mistrovství České republiky 3. místo v kategorii SKOKY – SENIOŘI (družstva) – Pavel Macek s koněm LeRamon

2017 – Nejlepší drezurní jezdec Severočeské oblasti v kategorii DREZURA – SENIOŘI – Pavel Macek

Pro sportovní jezdce:
Máme skvělé zázemí pro jezdce, kteří chtějí sportovat a jezdit na oficiální závody. Máme dvě venkovní jízdárny – skokové kolbiště a drezurní obdélník. Máme krytou halu s geotextilií a osvětlením, máme barevný skokový materiál včetně vody a beden. Máme paddocky i velké výběhy, mycí boxy, solárium. Máme skvělé skokové i drezurní trenéry a trenérky. Společně během roku jezdíme na hodně závodů. Navzájem se podporujeme a pracujeme na tom, aby se naše sny staly skutečností.

Pro hobby jezdce:
Nejezdíme však jenom na oficiální závody. Během roku jezdíme i na hobby závody po okolí. Pokud nejste přímo sportovní jezdci, ale i přesto se chcete zlepšovat a sem tam si zajet na nějaké hobby, tak to vůbec není problém. Naopak. Máme ve stáji poníky a mladé koně, které často bereme na hobby závody.

Pro rekreační jezdce:
Pokud nejste vůbec sportovní typ, také nevadí. V okolí je krásné prostředí na vyjížďky. Váš kůň se tu bude mít skvěle. Máme k dispozici prostorné boxy a výběhy. Navíc v zimě, kdy to venku klouže, můžete využívat naši halu, takže už nebudete tak závislí na počasí.

Tak co, chcete se přidat do našeho týmu? 🙂