Ve stáji máme celkem 28 prostorných boxů a momentálně jsou ještě volná místa!

Vnitřní stáj je rozdělena na dvě části. V zadnější části jsou ustájeni hřebci a valaši a v přední části klisny s valachy. Každý box je vybaven žlabem, napáječkou a solným lizem. Zvenčí jsou pak na boxech i držáky na koňské deky a pracovní podsedlové dečky. Na dvoře před hlavní stájí máme ještě dalších 6 venkovních boxů.

Areál je vybaven kolotočem, venkovní kruhovkou a krytou osvětlenou halou s geotextilií (20x60m), do které je vstup přímo ze stáje, což je velmi výhodné při špatném počasí a v zimě. Součástí vnitřních stájí jsou i dva mycí a přípravné boxy, kde si jezdci mohou v klidu nasedlat koně. Hned naproti mycím boxům je sedlovna, kde má každý jezdec svoji vlastní skříň se dvěma držáky na sedla, držáky na uzdečky a horní policí na deky. Jezdci tak nemusí nosit své jezdecké vybavení nikam daleko. Ve stáji máme také solárium, které lze využívat.

Blízko stáje jsou travnaté výběhy, kde některé jsou ve stylu paddocků (menší výběhy, kde se kůň nemůže tolik rozběhnout, tudíž se snižuje riziko úrazu) a pak tu jsou i větší výběhy. Koně mohou být po dohodě na pastvě společně nebo každý zvlášť ve svém výběhu, to záleží na přání majitele. Do výběhů koně chodí jen za vhodného počasí.

Kousek od stáje máme venkovní drezurní obdélník (20x60m) a velké kolbiště s geotextilií. K dispozici je i rozsáhlý barevný skokový materiál včetně plůtků, vody a beden. Naproti kolbištím je další (největší) výběh s přístřeškem. Pod drezurním obdélníkem je krásný rybník, kam chodíme v létě plavit. Pokud pokračujete dál po cestě, dostanete se na rozlehlou louku, kde se můžete rozhodnout, kam chcete pokračovat na vyjížďku.

V okolí je možnost vyjížďek jak po loukách, tak po lesních cestách. Je tu více kopcovitá krajina, což je výhodné pro zvýšení kondice koníků v terénu.

 

Fotky areálu